TikTok, Genç Kullanıcıları İçin Daha Katı Gizlilik Kuralları Getiriyor


TikTok daha sıkı bir şekilde tanıtıyor Gençler arasında popülerliği ile tanınan sosyal medya sitesi TikTok, en genç kullanıcılarının hesaplarını daha özel hale getiriyor.

Çarşamba günü, şirket 18 yaşın altındaki kullanıcılar için yeni bir gizlilik kuralını tanıttı.

Şu andan itibaren, 13-15 yaş arası tüm kayıtlı kullanıcıların hesapları gizli olarak ayarlanacak. Bu profillere açıkça onaylanmamış hiç kimsenin erişemeyeceği anlamına gelir. Ayrıca bu yaş grubundaki kullanıcılara “Herkes” yorum yapamıyor, yorum yapabilmesi için “Arkadaşlar” veya “Hiç Kimse” arasında seçim yapmak zorunda kalacak. 13-15 arası kullanıcılar için “Hesabınızı başkalarına önerin” ayarı varsayılan olarak Kapalı olacaktır.

Duet ve Stitch seçenekleri (retweet ve video yanıtına benzer) artık yalnızca 16 yaş ve üstü kullanıcılar için mevcut olacak ve 16-17 yaş arası kullanıcılar için varsayılan ayar Arkadaşlar olarak ayarlanacak. Son olarak, kullanıcılar yalnızca 16 ve üzeri kullanıcılar tarafından oluşturulan videoları indirebilecekler ve 16-17 yaşları arasındaki kullanıcılar için, videolarının indirilmesine izin vermek isteyip istemediklerine ilişkin varsayılan ayar Kapalı olarak ayarlanacaktır.

Tiktok

“Daha genç kullanıcılarımızın, hesaplarını herkese açık görüşlere açmak isteyip istemedikleri de dahil olmak üzere neyi ve kiminle paylaşmayı seçtikleri konusunda bilinçli seçimler yapabilmelerini istiyoruz. Onlarla gizlilik yolculuklarının erken safhalarında etkileşim kurarak, çevrimiçi gizlilikleri hakkında daha bilinçli kararlar verin, “dedi TikTok bir gönderide.

TikTok, platformdaki çocukları korumak için yeterince şey yapmadığı için incelemeye alındı. Mayıs 2020’de, çocuk savunuculuğu, mahremiyet ve tüketici örgütlerinden oluşan bir koalisyon, Federal Ticaret Komisyonu’na bir şikayette bulundu ve TikTok’un küçükler için gizlilik ve veri toplama uygulamalarına yönelik bir soruşturma istedi. Ve Şubat 2019’da şirket, çocukların verilerini topladığı için 5,7 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Para cezasının ardından TikTok, ABD’de 13 yaşın altındaki çocuklar için Genç Kullanıcılar için TikTok adlı yeni bir sürüm tanıttı; bu, kullanıcıların yaşa uygun videolardan oluşan bir kitaplığa göz atmasına olanak tanıyor ve videoların yayınlanmasına izin vermiyor. Şimdi şirket, uygulamanın bu sürümünü iyileştirmeye devam etmek için çocuk savunuculuk grubu Common Sense Networks ile ortaklık kurduğunu da duyurdu.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir