Facebook, Avrupa’da bazı Messenger özelliklerini devre dışı bıraktı


Avrupa’daki Facebook Messenger ve Instagram kullanıcıları Çarşamba günü bir uyarı mesajı görmeye başladı.

Instagram’ımdaki “Bazı özellikler Kullanılamıyor” mesajı okundu. “Bu, Avrupa’da mesajlaşma hizmetleri için yeni kurallara saygı duymaktır. Onları geri getirmek için çalışıyoruz.”

Uyarı mesajında ​​hangi özelliklerin bulunmadığına dair daha fazla bilgi almanın bir bağlantısı veya herhangi bir yolu yoktu, bu yüzden Facebook’a ne olduğunu sorduk.

“Avrupa’daki yeni gizlilik kurallarına yanıt olarak mesajlaşma hizmetlerimizi güncelliyoruz ve insanları bu değişikliklerden doğrudan haberdar ediyoruz. Bir Facebook sözcüsü Mashable’a verdiği demeçte, bazı mesajlaşma özellikleri kullanılamayacak olsa da Messenger, Instagram ve Facebook’taki özelliklerin çoğu kullanılmaya devam edecek “dedi.

Şirket, “bazıları çok yakında geri döneceği için” kullanılamayan özelliklerin tam listesini sağlayamayacağını söyledi. Ancak, Facebook bize Anketler, sohbet takma adları ve Messenger’daki kişiselleştirilmiş yanıtların yanı sıra Instagram DM’lerindeki Anketler ve çıkartmaları içeren bir örnek listesi gönderdi.

Geliştiriciler için Facebook belgeleri, düzgün çalışmayan veya hiç görünmeyen medya ekleri (resimler dışında), yazma göstergesinin görünmez olması ve bazı eklentilerin çalışmaması gibi birkaç başka özellikten bahsediyor.

İşin garibi, uyarı mesajını hem Instagram’da hem de Facebook’ta görmeme rağmen, örneğin Messenger’da hala bir anket oluşturabildim. Belki de Facebook, söz verdiği gibi bazı özellikleri çoktan geri getirdi.

Her halükarda, Facebook “bu özellikleri geri getirmenin en iyi yolunu hâlâ belirlediğini” söylüyor.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir