Apple Katlanabilir İphone Üzerinde Çalıştığını Bildirdi


Apple katlanabilir telefon oyununa geç kalmış olabilir, ancak şirketin konseptten vazgeçmediği anlaşılıyor.

Tayvan merkezli Economic Daily News’e (MacRumors aracılığıyla) göre, iki farklı katlanabilir telefon prototipi, Çin’in Shenzhen kentindeki Foxconn fabrikasında dahili dayanıklılık testlerinden geçti.

Rapor, cihazlardan birinin Samsung Galaxy Z Flip’e benzer şekilde dikey olarak katlanan bir telefon olduğunu iddia ediyor. Diğeri, bir menteşe ile birbirine bağlanmış iki ekrana sahip çift ekranlı bir telefon.

Apple’ın katlanabilir veya çift ekranlı bir aygıt yapma fikri yeni değil; şirket, 2017’de böyle bir telefon için patent aldı ve 2018’deki bir rapor, Apple’ın 2020’de katlanabilir bir telefon piyasaya sürmeye hazırlandığını söyledi. Apple’ın telefon lansman programını bozuyor ve satışları etkiliyor.

Sızıntı yapan Jon Prosser, Haziran ayında menteşe ile bağlanan ekran panellerine sahip çift ekranlı bir iPhone’dan bahsetti. Telefonun ekranları ayrı olsa da, uzatıldığında “oldukça kesintisiz ve kusursuz” göründüklerini söyledi. Geçen hafta Apple’a verilen yeni bir patent, “cihaz için bir elektronik cihaz muhafazasının birinci ve ikinci kısımlarının bir menteşe kullanılarak birleştirilebildiği” katlanabilir bir ekrana sahip bir cihazı açıklıyor.

Yeni rapor, Apple’ın katlanabilir modelden herhangi birini ne zaman piyasaya süreceğini söylemek için henüz çok erken, ancak bunun 2022’nin sonlarında veya 2023’te gerçekleşeceğine dair spekülasyonlardan bahsediyor.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir